Wyspa Uvea

Ta niezwykła wyspa znana jest również pod nazwą Wallis i znajduje się na Oceanie Spokojnym. Należy do francuskiego terytorium zależnego Wallis i Futuny i wchodzi w skład Wysp Wallis. Każdy kto szuka miejsca do wytchnienia i podziwiania wyjątkowej roślinności jak i widoków, powinien odwiedzić tą magiczną wyspę, która ma wiele do zaoferowania miłośnikom egzotycznej natury.

 

Powierzchnia samej wyspy to ok 82 km², a jej obwód wynosi 50 km. Jest zatem idealnym miejscem na piesze wędrówki i nie musisz obawiać się, że w ciągu 2 godzin obejdziesz całą wyspę – co jest częste w przypadku wysp Polinezji Francuskiej.

Jezioro Lalolao
Jedną z ciekawszych atrakcji wyspy jest jezioro wulkaniczne. Jest to największy zbiornik wodny w całej Wspólnocie zamorskiej. Występują tu dwa gatunki ryb: Anguilla obscura i Oreochromis mossambicus. Wysokie zasolenie wody w jeziorze sugeruje, że w przeszłości było połączone z wodami morskimi. Samo jezioro otoczone jest dżunglą i ma kształt prawie idealnego okręgu ze stromymi skalistymi klifami o wysokości 30m, co składa się na wyjątkowy widok. Jest to idealne miejsca na wakacje dla kogoś, kto szuka wytchnienia na łonie natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *