Christchurch – najprzyjemniejsze miasto

image


Jeśli wybierasz się do Nowej Zelandii nie zapomnij odwiedzić Christchurch, miasta, które posiada niezaprzeczalny urok. Doświadczone trzęsieniem ziemi w 2010 roku wciąż szczyci się pięknem i czystością, licznymi zabytkami oraz bujnym nocnym życiem. Podróż zabytkowym tramwajem o wschodzie słońca oraz liczne kawiarenki sprawiają, że jest to jedno z najprzyjemniejszych miejsc do życia.

 

Christchurch jest drugim co do wielkości miastem Nowej Zelandii, położonym na wybrzeżu Wyspy Południowej. Miasto to jest stolicą regionu Canterbury i zamieszkiwane jest przez ponad 370 tysięcy osób. Jest to istotny ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy – miejsce idealne dla turysty, spragnionego poznać bliżej kraj, który zwiedza.

Co warto zwiedzić
To urocze miasto wprost wypełnione jest zabytkami. Warto udać się do anglikańskiej katedry z 1864 roku, znajdującej się na placu Cathedral Square. Najlepszym sposobem na podejrzenie miasta jest spacer wzdłuż rzeki Avon, gdzie można przejść się po niesamowitych Parkach Miejskich lub zajrzeć do małych sklepików i kawiarenek. Nie można zapomnieć o wjechaniu kolejką linową na szczyt góry Mount Cavendish, która jest częścią wygasłego wulkanu. Na szczycie tej góry rozciąga się spektakularna panorama na miasto.

Ogród Botaniczny
Ogród Botaniczny w Christchurch to jedna z bardziej znanych atrakcji miasta. Został założony w 1863 roku i zajmuje aż 30 hektarów. Każdy znajdzie tu chwilę wytchnienia spacerując po ogrodzie ziołowym, różanym, skalnym, wrzosowym oraz wodnym. Bardziej dociekliwi mogą udać się do sekcji roślin nowozelandzkich, gdzie zobaczą kwiaty dotąd im nieznane. 

Jezioro Tupo