Cathedral Cove i półwysep Coromandel

image


Jeśli kochasz wypoczywać na łonie natury lub zmęczy cię zwiedzanie nowozelandzkich metropolii warto udać się na półwysep Coromandel, gdzie każdy doświadczy niezapomnianych wrażeń, relaksując się na tutejszych plażach.

 

Po kilku dniach spędzonych w zatłoczonym mieście z masą innych turystów warto udać się w miejsca, które są absolutnie typowe dla Nowej Zelandii. Zatoki i lasy są naturalną atrakcją, która pozwoli ci rozkoszować się niezapomnianymi widokami. W końcu Nowa Zelandia to naturalne piękno wysp, lasów i plaż.

Coromandel
Jest to półwysep położony na Wyspie Północnej, będący częścią regionu Waikato. W dużej części jest on porośnięty subtropikalnymi lasami deszczowymi oraz okryty wzgórzami, skąd rozciągają się przepiękne widoki. W okolicy znajduje się wiele wysepek i popularnych miejsc wypoczynkowych. Poza plażami i lasami natkniesz się na gorące źródła i drewniane wiktoriańskie wille z werandami. Półwysep oferuje wiele atrakcji zwiedzającym takich jak wycieczka przez lasy kauri kolejką wąskotorową oraz zwiedzanie prywatnych ogrodów na wodzie.

Te Whanganui-A-Hei
Cathedral Cove to rezerwat morki, położony na Półwyspie Coromandel. Jest to niesamowita zatoka z wyjątkowymi formacjami skalnymi i dużą jaskinią, do której można dotrzeć od strony wody za pomocą kajaków lub plażą podczas odpływu. Widoki jakie rozciągają się z Cathedral Cove zapierają dech w piersiach. Jest to miejsce wyjątkowe dla każdego kto kocha naturę i odpoczynek przy podziwianiu malowniczych pejzaży.