Zwiedzamy Auckland

image


Jeśli twoim wakacyjnym celem jest Nowa Zelandia nie możesz pominąć Auckland. To ponadmilionowe miasto – mimo, że nie posiada statusu stolicy – jest sercem kraju. Tutaj tradycja miesza się z nowoczesnością, a technologia z naturą. W tym, bez wątpienia, najładniejszym mieście Nowej Zelandii poznasz autentyczne życie tego niesamowitego kraju.

 

Auckland jest tętniącym życiem ośrodkiem kulturowym Nowej Zelandii. Wystarczy wspomnieć, że jest aż trzykrotnie większe od samej stolicy, którą jest miasto Wellington. Kolonialna architektura miesza się tu płynnie ze współczesną, nadając miastu swoisty styl. Na Queen Street zobaczysz jak XIX wieczne budynki sąsiadują z nowoczesnymi wieżowcami. Tak jak każda metropolia, Auckland ma do zaoferowania jednak znacznie więcej.

Główne atrakcje
Najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez turystów miejsca to tutejsze plaże. Spotkasz tu wielu surferów, którzy wyjątkowo upodobali sobie to miejsce. Przy okazji warto udać się do tutejszego portu, gdzie można znaleźć wiele fantastycznych lokali. Jeśli chcecie rzucić okiem na miasto udajcie się do Sky Tower, wizytówki Auckland. Wieża ta ma wysokość 328 metrów i posiada spektakularny punkt widokowy. Ponadto jedno z górnych pięter raz na godzinę wykonuje pełen obrót wokół własnej osi, zapewniając tym samym zobaczenie całej panoramy miasta.

Poza Centrum
Jednak większość najbardziej interesujących miejsc znajduje się poza ścisłym centrum miasta. Warto zatem wpakować się w autobus i odwiedzić okoliczne parki narodowe takie jak Waiketere Ranges Regional Park, Waiheke Island, North Head czy Hunua Ranges. Ci bardziej aktywni mogą być zainteresowani wspinaczką na Mount Eden.