Piękno Archipelagu Tuamotu

image


Tuamotu to archipelag na Oceanie Spokojnym, będący częścią Polinezji Francuskiej. Jest to idealne miejsce na rajski wypoczynek, który pozwoli ci się rozkoszować błogimi wakacjami. Jeśli chcesz spędzić wolny czas nieprzeciętnie postaw na to wyjątkowe miejsce.

Archipelag Tuamotu jest największym łańcuchem atoli na globie. Na archipelag składa się aż 78 koralowych atoli, które rozciągają się na przestrzeni 1500 km. Archipelag ten dzieli się na część Zachodnią, Północną i Wschodnią. Piękne rafy koralowe ściągają tu rzesze wczasowiczów i miłośników natury, jak również stanowią raj dla miłośników nurkowania oraz egzotycznej przyrody. Tutaj nabędziesz czarne perły, z których Polinezja Francuska słynie w całym świecie.

Rangiroa i Fakarava
W rodzimym języku „rangiroa” oznacza „wielkie niebo”, co idealnie charakteryzuje to wyjątkowe miejsce. Właśnie tutaj możesz być zawsze pewny słońca, błękitu nieba i oceanu. W tym iście baśniowym plenerze z różowym piaskiem na plażach i śnieżnobiałymi domkami w tle, będziesz wypoczywał jak król. Najpopularniejszą atrakcją Rangiroa jest „wyspa raf”, na którą składają się olbrzymie i zapierając dech w piersiach formacje koralowe. Równie ciekawą wyspą jest Fakarava, gdzie znajduje się 250 farm czarnych pereł. Zobaczysz tu również jeden z pierwszych katolickich kościołów na Polinezji Francuskiej wybudowany w 1874 roku w całości z koralu.

Przyroda
Panuje tu gorący, zwrotnikowy klimat bez wyraźnych pór roku. Warto wiedzieć, że często zdarzają się huragany. Roślinność jest raczej uboga, głównym surowcem jest palma kokosowa. Wyspy zamieszkane są w głównej mierze przez ptaki, owady i jaszczurki. Głównym zajęciem ludności jest rybołówstwo, ponieważ wody obfitują w wiele gatunków ryb. Ze względu na bardzo ciekawe okazy flory i fauny otaczający Fakarę atol wpisano na listę UNESCO.