To musisz zobaczyć – Thatiti

image


Tahiti jest największą i najgęściej zaludnioną wyspą Polinezji Francuskiej. Powstała z połączenia dwóch, w tej chwili nieczynnych wulkanów: Tahiti Nui i Tahiti Iti, oddzielone przez wąski przesmyk. Wyspa jest barwnie otoczona piękną laguną a samo wybrzeże pokrywa czarny, wulkaniczny piaskiem. Tahiti nie jest jednak przeznaczone tylko i wyłącznie dla plażowiczów. Amatorzy sportów wodnych czy wędkowania znajdą również swój kawałek raju.

 

Szmaragdowe morze, strome, sięgające chmur szczyty, głęboki zielone doliny oraz gęste lasy tropikalne z licznymi wodospadami. Oto Tahiti jakiego nie zapomnisz. Tylko tutaj doświadczysz takiego bogactwa natury i kultury.

Główne atrakcje
Będąc na Tahiti nie możesz ominąć przepięknego i barwnego Ogrodu Botanicznego, gdzie można podziwiać okazy tropikalnych drzew i kwiatów. Również interesujące jest Muzeum Pereł, które jest jedyną tego rodzaju placówką na świecie, która w całości poświęcona jest tym lśniącym klejnotom. Ponadto warto udać się do Grobowca Króla Pomare, gdzie pochowano ostatniego króla Tahiti wraz z rodziną, w przybytku w całości wzniesionym z koralowych bloków.

Trochę sztuki
Tahiti to wyspa, której urokowi uległ słynny malarz francuski Paul Gauguin. Spędził tu kilka lat obserwując i portretując tutejszą ludność. To właśnie tutaj powstało jego słynne dzieło „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”. Wszyscy miłośnicy twórczości malarza mogą odwiedzić jego muzeum, gdzie zgromadzono pamiątki związane z jego życiem i twórczością.