Rotorua

image


Rotorua to miasto w Nowej Zelandii, położone w centralnej części Wyspy Północnej nad jeziorem Rotorua. Jest to niezwykle ważny ośrodek kultury Maorysów, wyposażony w jedyny maoryski teatr a także wioskę maoryska Thermal Village. Ponadto Rotorua uważane jest za nowozelandzką stolicę zjawisk geotermalnych.

 

Rotorua to turystyczna stolicą Wyspy Północnej, w której żyje ok. 50 tysięcy mieszkańców. Warto zaznaczyć, że w sezonie letnim liczba ta potrafi wzrosnąć do 100 tysięcy osób. Do tego wyątkowego miejsca zjeżdżają się turyści z całego świata, ponieważ miasto zapewnia setki najrozmaitszych atrakcji. Osobom preferującym sportowy styl życia i lubiącym ryzyko jak również tym, którzy wolą spokój i relaks.

Uzdrowisko
Miasto to jest przede wszystkim kojarzone z uzdrowiskiem. Każdy kto tu zajrzy chce skorzystać z kąpieli w gorących źródłach, które leczą wiele schorzeń takich jak reumatyzm i artretyzm. Woda z Polinesian Spa ma według opinii wielu niezwykłe właściwości odmładzające.

Zjawiska geotermalne
W samym rejonie Rotorua mieści się aż kilkanaście rezerwatów geotermicznych, które słyną ze wspaniałych gejzerów. Najbardziej popularnym jest Waiotapu Thermal Wonderland, uważany za najbardziej kolorowy obszar aktywności wulkanicznej w całej Nowej Zelandii. Spotkać tu można liczne czynne kratery gorącej wody i gejzery. Największą atrakcję rezerwatu stanowi Champagne Pool, czyli Basen Szampański, będący wielkim źródłem gorącej wody o temperaturze sięgającej aż 80 C. Warto dodać, że jest to największe i najgłębsze tego typu źródło na południowej półkuli. Bajecznie kolorowe osady tworzone są przez zawarte w wodzie liczne minerały, które spływają do źródła.