Wyspa Moorea

image


Zbliża się upragniony urlop a ty wciąż zastanawiasz się jaki kierunek obrać? Jeśli marzy ci się prawdziwie rajski wypoczynek udaj się na wyspę Moorea. Jest to wyspa wulkaniczna w archipelagu Wysp Towarzystwa, wchodząca w skład Polinezji Francuskiej, położona tylko 17 km na północny zachód od Tahiti. Ten wypełniony polami ananasowymi ogród, jest niezwykłym miejscem na wakacje.

 

W rodzimym dialekcie wyspa Moorea oznacza „żółtą jaszczurkę”, co wiązać się może z jej walorami krajobrazowymi. Sama wyspa przypomina ogród rozrastający się w kształt ośmioramiennej gwiazdy. Nad dolinami dominują majestatyczne góry, które sprawiają że krajobraz jest jeszcze piękniejszy. Wyspa posiada również jedną z najpiękniejszych lagun na Pacyfiku.

Co robić?
Z powodu otaczającej jej rafy koralowej wyspa jest idealnym miejscem na uprawianie najróżniejszych sportów wodnych. Nieskazitelnie czyste, białe plaże przyciągają turystów tak samo jak delfiny, które można spotkać w okolicy wyspy. Warto również wspomnieć o 8 szczytach, znajdujących się na wyspie, z czego najwyższy ma aż 1207 m. Położone wśród zieleni i tropikalnej przyrody, zachęcają do wycieczek w głąb tej przepięknej wyspy. Jeśli szukasz miejsca do nurkowania, jak również błogiego leniuchowania na plaży, udaj się w północno-wschodnią część wyspy, gdzie położona jest miejscowość Maharepa.

Inne atrakcje
Ci bardziej dociekliwi i żądni wrażeń powinni udać się nad zatoki Cooka i Opunuhu. Obydwie położone są w północnej części wyspy i są niemal identyczne, stanowiąc element bardzo malowniczego krajobrazu. Świetny punkt widokowy mieście się Belvedere, skąd można podziwiać przepiękną panoramę całej wyspy. Warto również odwiedzić kościół św. Józefa w Paopao, gdzie znajdują się historyczne freski przedstawiające Świętą Rodzinę.