Wyspa Uvea

image


Ta niezwykła wyspa znana jest również pod nazwą Wallis i znajduje się na Oceanie Spokojnym. Należy do francuskiego terytorium zależnego Wallis i Futuny i wchodzi w skład Wysp Wallis. Każdy kto szuka miejsca do wytchnienia i podziwiania wyjątkowej roślinności jak i widoków, powinien odwiedzić tą magiczną wyspę, która ma wiele do zaoferowania miłośnikom egzotycznej natury.

 

Powierzchnia samej wyspy to ok 82 km², a jej obwód wynosi 50 km. Jest zatem idealnym miejscem na piesze wędrówki i nie musisz obawiać się, że w ciągu 2 godzin obejdziesz całą wyspę – co jest częste w przypadku wysp Polinezji Francuskiej.

Jezioro Lalolao
Jedną z ciekawszych atrakcji wyspy jest jezioro wulkaniczne. Jest to największy zbiornik wodny w całej Wspólnocie zamorskiej. Występują tu dwa gatunki ryb: Anguilla obscura i Oreochromis mossambicus. Wysokie zasolenie wody w jeziorze sugeruje, że w przeszłości było połączone z wodami morskimi. Samo jezioro otoczone jest dżunglą i ma kształt prawie idealnego okręgu ze stromymi skalistymi klifami o wysokości 30m, co składa się na wyjątkowy widok. Jest to idealne miejsca na wakacje dla kogoś, kto szuka wytchnienia na łonie natury.