Dziewicze Huahine

image


Huahine może zostać twoim własnym skrawkiem raju. Jest to perfekcyjne miejsce dla wszystkich tych, którym marzy się zapomnieć o otaczającym świecie. Czeka na was podziwianie nierealnie lazurowych lagun, wyprawy po intensywnie zielonych górach wyspy oraz wycieczki do najlepiej zachowanego przedeuropejskiego marae, wykonanego z ogromnych bloków koralowych. Jeśli będzie wam wciąż mało, możecie nurkować i kajakować wokół wyspy. Tutaj na pewno nie będziesz się nudził!

 

Lokalna legenda głosi, że wyspa została przecięta na pół przez olbrzymiego półboga złodziei Hiro przez jego canoe na Huahine-Nui (Duża Wyspa) i Huahine-Iti (Małą Wyspę). To urocze miejsce jest tak małe, że wystarczą ci 3 godziny na całe jego obejście.

Co warto zobaczyć?
Ta mała wyspa ma wiele do zaoferowania. Poleca się odwiedzenie świątyni Orohaehe oraz świętego jeziora starożytnych czarodziejskich królów. W tym miejscach będziesz mógł udać się w fascynującą podróż w głąb historii, niezwykłej tradycji i kultury wyspy.

Sport i rekreacja
Wyspa ta jest świetnym miejscem dla każdego, kto szuka błogiego relaksu z fantastycznym widokiem i ciekawymi aktywnościami. Nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie, bajeczne rejsy, odpoczynek na piaszczystej plaży z drinkiem z parasolką czy wycieczki ekologiczne i archeologiczne. To wszystko czeka na turystów, którzy ściągają tu z całego świata czyniąc z tego miejsca fantastyczną mieszankę wielu kultur.