Jezioro Tupo

image


Jeśli wybierasz się do Nowej Zelandii i interesują cię atrakcje geotermalne, wulkaniczne wodospady oraz skoki na bungee musisz koniecznie udać się nad jezioro Tupo, gdzie spędzisz niezapomniany czas.

 

Jezioro Tupo to największe, niewysychające jezioro Oceanii, które znajduje się w Nowej Zelandii. Położone jest w centrum Wyspy Północnej, na płaskowyżu wulkanicznym na wysokości 350 m n.p.m. i same w sobie stanowi wyjątkową, naturalną atrakcję turystyczną. Wschodnie brzegi jeziora są niskie a w pobliżu znajdują się wielkie gejzery, podczas gdy zachodnie brzegi są bardziej skaliste i strome. Warto wspomnieć, że jezioro znajduje się w kalderze super wulkanu, którego ostatnia eksplozja miała miejsce około 26,5 tysiąca lat temu.

Naturalne atrakcje
Taupo to największy zbiornik słodkiej wody w Nowej Zelandii, będący ulubionym miejscem wędkarzy. Występuje tu wiele gatunków pstrągów i łososi, które osiągają wyjątkowo duże rozmiary. Same jezioro jest naprawdę olbrzymie, a jego brzegi dekorują ogromne i majestatyczne góry, których szczyty są nieustannie pokryte śniegiem. Taupo to również to mała i niezwykle przytulna miejscowość, gdzie można rozkoszować się tutejszymi smakołykami.

Trochę bardziej ekstremalnie
Poza łowieniem dzikiego pstrąga Taupo oferuje znacznie więcej wszystkim tym, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji. Atrakcje geotermalne i wulkaniczne, wiele przepięknych wodospadów i skoki na bungee w tych niezwykłych warunkach dostarczą wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.