Miejsca, które warto zobaczyć w Nowej Zelandii

image


Nowa Zelandia to cel wielu podróżników, którzy kochają zapierające dech w piersiach widoki, zróżnicowany krajobraz i bogatą kulturę. Jeśli wybierasz się tu po raz pierwszy warto przygotować sobie listę miejsc, które warto zobaczyć, aby zaznać odrobinę nowozelandzkiej przygody.

 

Każdy, kto już trochę podróżował wie, że zasada „spróbuj zobaczyć wszystko” jest niemożliwa do zrealizowania i uciążliwa. Wybierając się w nowe miejsce warto zatem sporządzić listę miejsc, które są wyjątkowe i typowe dla kraju oraz dostosować ją do naszych możliwości czasowych i finansowych. Oto krótkie „musisz zobaczyć” dla wszystkich tych, którzy chcą dobrze bawić się w Nowej Zelandii.

Auckland
Największe i najładniejsze miasto Nowej Zelandii, gdzie poznasz życie prawdziwej metropolii. Jest to główny ośrodek gospodarczy i kulturowy kraju, gdzie znajdziesz mnóstwo atrakcji oraz gdzie samo włóczenie się po historycznych uliczkach pozostawia fantastyczne wspomnienia.

Pływanie z delfinami
Na Whakatane możliwe jest spędzenia dnia na pływaniu z delfinami. Taka atrakcja dostępna jest również w innych miejscach, jednak tylko tutaj doświadczysz tak zjawiskowego krajobrazu oraz tak ciepłej wody.

Piha Beach
Wyjątkowe, rozległe czarne plaże położone zaledwie 40 km od Auckland zaczarują wszystkich. Jest to perfekcyjne miejsce dla każdego kto para się fotografią lub uprawia surfing. Nigdy nie zapomnisz świeżej bryzy oraz odcisków stóp na piasku czarnym jak węgiel.

Szlakiem drużyny pierścienia
Każdy fan „Władcy Pierścieni” może udać się na niezapomnianą wycieczkę po lokalizacjach z filmu, które stanowią spektakularne krajobrazy. Miejsca te zaznaczone są w atlasie AA i mapkach z punktów informacji turystycznej iSite.

Jezioro Tupo